Дорогі батьки!

Бути гарними батьками, відповідальними, такими, щоб бути справжніми наставниками і друзями своїм дітям - виявляється справа нелегка. Сподіваємося, що матеріал на цій сторінці стане вам у пригоді і ваші відносини із дітьми будуть щирими, чесними і дружніми, а сім'я - по-справжньому щасливою.

 

 

        

Усвідомлене батьківство означає усвідомленість у всіх видах взаємодії з дитиною. Воно також передбачає глибокий зв'язок із дитиною й розвиток її особистості.

         Щоб стати усвідомленими у вихованні дитини, необхідно по-новому поглянути на її поведінку й почати усвідомлено ставитися до її потреб. Простіше кажучи, слід побачити дитину такою, якою вона є, усвідомивши її внутрішню сутність. При цьому усвідомлене батьківство не означає вимогу дотримуватися тих чи інших суворих правил або не робити для дитини жодних обмежень.

         Батьки в усьому світі стверджують, що їх головне завдання – правильно виховати дитину. Однак експерти в галузі усвідомленого батьківства переконані, що батькам не менш важливо самим стати більш усвідомленими й розвинути свої особистісні якості. Це – шлях до ефективного виховання дітей.

Усвідомлене батьківство – це:

- безкінечний процес, у ході якого ми вчимося бути в емоційному контакті із собою, з партнером і з дітьми;

- здатність відчувати і показувати емоції, здатність контейнувати емоції дітей та вчити їх долати надсильні емоції;

- постійний вибір у всіх сферах життя, постійне зважування «за» і «проти», виходячи з потреб дітей і враховуючи свої потреби;

- уміння вибудовувати особистісні внутрішні і зовнішні кордони, а також вміння підтримувати кордони своїх дітей, поки вони самі цього не навчаться;

- відповідальність за свою поведінку й усвідомлення того факту, що вона великою мірою впливає на поведінку наших дітей.

         Усвідомлене батьківство потребує неабиякої підтримки від близьких і родичів, від друзів, від держави врешті-решт.

         Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року №68 „Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няня”, починаючи з 1 січня 2019 року надається відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няня” у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленного станом на 1 січня відповідного року.

         Станом на 1 січня 2019 року розмір прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років становить 1650,00 грн.

         Відшкодування вартості послуги „муніципальна няня” є щомісячною адресною компенсаційною виплатою одному з батьків (усиновлювачів), опікуну дитини до трьох років.

         Право на отримання відшкодування вартості послуги „муніципальна няня” мають громадяни України, іноземці без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини до трьох років і на законних підставах проживають на території України та уклали договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років з муніципальною нянею.

         Право на відшкодування вартості послуги „муніципальна няня” не надається батькам – вихователям дитячих будинків сімейного типу, прийомним батькам, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до чинного законодавства.

            Рішення про здійснення вищеназваних компенсаційних виплат приймається регіональними структурами соціального захисту населення на рівні міст, районів або територіальних громад.

Як отримати послугу?

         Подати необхідні документи через веб-сайт надання послуги https://e-nanny.ioc.gov.ua/

 

Нормативна база

         Постанова КМУ від 30.01.2019 року № 68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”»

        Постанова КМУ від 30.05.2018 року № 427 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства»

         Постанова КМУ від 30.05.2018 року № 427 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства»