Цінності у вихованні сучасної дитини
2019 Січ 03, 9:11 AM

«Встав вранці, привів себе у порядок, приведи в порядок свою планету», - так говорив Маленький принц у казці-притчі Антуана де Сент-Екзюпері. Цей вислів є не лише прикладом для зовнішньої гармонії людини. У ньому наскрізною лінією проходить ідея щодо внутрішнього наповнення особистості – культури, цінностей, правил поведінки тощо.

На вашу думку, хто є прикладом внутрішнього наповнення особистості дитини? Яку роль у цьому процесі займає вихователь і які цінності він може формувати у дитини?

Категорія: Мої файли | Додав: sandra76stepanova
Переглядів: 759 | Завантажень: 0 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 4
avatar
0
1 nikolaesky • 1:18 PM, 2019 Січ 08
Беззаперечно, дитина - це продукт сім'ї. Перші рухи, емоції, слова, вчинки дитина наслідує від мами й тата. Внутрішній стан та світ однозначно формується в сімейному колі, коли малюк бачить як спілкуються дорослі, як вони реагують на оточуючих, які їхні вчинки та дії. У сім'ї завжди формувалося перше підгрутнят дитячих цінностей: добре-погано, гарно-потворно. Проте сучасний світ стрімко змінюється: живе спілкування зміщується у простір віртуального. Тому можна спостерігати, як дитина копіює, інколи зовсім не зрозумілі, для себе слова віртуальних героїв, наслідує і продукує серед  своїх ровесників певні дії. Чому саме так відбувається? Як на мене, відповідь проста: змінилася система цінностей. У світі, де дуже багато спокус, вислизають від уваги основні життєві цінності людини. Проте дитина постійно росте й процес соціалізації відбувається досить швидко. Із сімейного середовища малюк потрапляє в садочок, у колектив дітей з різними системами виховання, пізнання життя тощо. Тому провідником у цей час постає особистість вихователя. Саме педагог має одну із потужніших місій - плекати і формувати у дитини ту систему цінностей, яку дитина зможе гідно пронести через своє життя.
avatar
0
2 natashagrebenyuk20 • 7:06 PM, 2019 Січ 08
Першочерговий поштовх в розвитку та вихованні дитини, безперечно, дають батьки. Адже саме з родини, діти приходять до ЗДО. Вони вже мають певний світогляд, бачення та сприймання. Масару Ібука написав прекрасну книгу, "Після трьох вже пізно" і це мають найкраща відповідь на це питання. Якщо говорити про дитину,як особистість, в дитячому осередку, то звичайно важливу роль відіграють, як вихователі, так і соціальне середовище, яким являється група садочку. Важливо розуміти, що таких діток в групі, в сучасних реаліях, не менше тридцяти, вони всі різні і всі з різним світоглядом. На мою думку, основним завданням вихователя, бути взірцем та прикладом для всіх цих діток. Ми можемо говорити багато, але саме особистий приклад, являється найкращою демонстрацією всіх якостей, які ми плекаємо в дитині. Про це мають пам'ятати і батьки, адже за відношенням в родині діти спостерігають виключно вдома і понесуть це через все своє життя.
avatar
0
3 fiore2017 • 9:22 PM, 2019 Січ 23
В першу чергу це є батьки, вони в перші роки дитинства знаходяться поруч з дитиною. Вихователь може бути на 2-му плані так як батьки віддають свою дитину в дитячий заклад. Будучи в ЗДО вихователь може формувати в дитини любов до природи, родини, однолітків і любов до рідного краю, країни тощо.
avatar
0
4 volotsvska00 • 2:28 PM, 2019 Січ 24
Внутрішній світ дитини розвивається в колі сім'ї, адже маленька людина бачить все , що відбувається біля батьків і те , які цінності вони закладають її .
Наприклад якщо батьки хочуть , щоб дитина була ввічлива , щедра і т.д , то вони і будуть закладати ці цінності . А вихователь може всі цінності закладати , але якщо дитина цього не бачить у сім'ї тоді це все марно.
avatar