МЕТОДИКА МАСАРУ ІБУКИ: ЧИ СПРАВДІ ПІСЛЯ ТРЬОХ УЖЕ ПІЗНО?
2019 Лис 01, 11:59 AM

Ім’я Масару Ібуки знайоме водночас тим, хто вивчає ранній розвиток дітей, і тим, хто цікавиться електронікою. Масару Ібука — інженер-винахідник, один із співзасновників корпорації Sony. Ще з юності його називали генієм, тому не дивно, що досягши неймовірних успіхів у житті, він замислився над питаннями природи геніальності. Його книга «Після трьох уже пізно», видана 1971 року, започаткувала нову систему раннього виховання.

Основні принципи, що постулює Масару Ібука:

  • Мозок дитини найбільш активно засвоює інформацію до трьох років, тому слід поспішати навчати її. У три роки мозок уже сформований на 80 %.
  • Дитина — «чиста сторінка», яка сприймає все довкола як належне. Навчити малу дитину можна будь-чого.
  • Для навчання необхідно використовувати справжні предмети. Навіть якщо дитина тягнеться до ножів або інших потенційно небезпечних речей, не варто перешкоджати — хай вивчає, звісно, під контролем дорослих. Відповідно, іграшки Масару Ібука не вважає потрібними.
  •  Дитину потрібно оточувати класичними творами для розвитку естетичного смаку.
  • Довіряти своїй дитині та намагатися зрозуміти її справжні потреби, постійно контактувати з нею.

На відміну від іншого апологета раннього розвитку, Глена Домана, у Масару Ібуки відсутні жорстко регламентовані вправи, його рекомендації наближаються до схем природного розвитку. Він підкреслює, що для дитини важливий сам процес пізнання, і не слід вимагати досконалості від результатів. Розвиваються характер та смак, а не обсяг енциклопедичних знань.

Критика та сучасні досліди

На момент видання книги Масару Ібуки інформація про активний розвиток до трьох років була новою, бо дітей цього віку зазвичай уважали нетямущими. Сучасним же читачам його ідеї видаються дуже узагальненими, розпливчастими. Також критики зазначають, що досліди, викладені у книгах Ібуки, не завжди відповідають критеріям науковості.

Головне для дитини — щоб батьки перебували поруч із дитиною та допомагали їй пізнавати світ. Але ж ви це і без Масару Ібуки знаєте!

 

Джерело: https://www.4mamas-club.com

Категорія: Мої файли | Додав: oksana-shpundra
Переглядів: 547 | Завантажень: 0 | Коментарі: 12 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 121 2 »
avatar
0
1 abzelimovadasha • 1:21 PM, 2019 Лис 01
Я згідна з тим, що після трьох років уже пізно починати виховувати дитину. До трьох років дитина засвоює всі навички необхідні для подальшого життя. Також до трьох років дитину краще виховувати, бо вона все "всмоктує, наче губка". Тож виховувати дитину потрібно до трьох років та вкладати в неї все найкраще, що є у вас.
avatar
0
2 irusyag910 • 6:04 PM, 2019 Лис 01
Я згідна з думкою Масору Ібука, бо саме до трьох років дитина активно розвивається і в неї формуються основні навички. Дитина розуміє все з народження, тому потрібно як можна раніше закладати в дитині основні навички, пояснювати все і виховувати її як особистість.
avatar
0
3 gnatkovlada • 7:46 PM, 2019 Лис 01
Я також згідна з тим, що після трьох років уже пізно, тому що саме в ранньому віці батьки закладають в дитині перші вміння та навички, які вона буде використовувати в подальшому житті. Батьки повинні вміти правильно виховувати дітей, привчати їх до самостійності, до вміння доглядати за собою та своїми речами і пояснювати навіщо це робити.
avatar
0
4 Анастасія Крикун • 7:59 PM, 2019 Лис 01
Дійсно,виховувати дитину після трьох років пізно,чим раніше виховати,тим краще!Головне правильно виховати,тому що діти швидко все сприймають і наслідують своїх батьків,навіть,якщо щось погане.Потрібно закласти найкращі риси при вихованні дитини
avatar
0
5 donetsvladyslava • 8:37 PM, 2019 Лис 01
Я теж згідна з цим твердженням, адже вважаю, що якщо до трьох років не закласти дитині потрібні їй вміння та навички, то і очікувати від неї їх використання в подальшому житті не варто.
avatar
0
6 dashashelest27 • 11:30 AM, 2019 Лис 02
Я цілком підтримую думку Масару Ібука,тому що я вважаю чого навчать батьки дитину до 3 років, які навички та вміння закладуть у неї,так вона їх і буде закладати та розвивати протягом всього свого життя.Всі діти народжуються однаковими і вже все розуміють із самого свого народження, саме через це потрібно виховувати їх ще з самих повзунків.Адже батьки закладають фундамент їхнього маленького щастя.
avatar
0
7 ivchenkonatali01 • 4:52 PM, 2019 Лис 03
Я цілком погоджуюсь із твердженням Масару Ібука, що після трьох вже пізно. Якщо дитина, ще маленька це не означає, що вона нічого не розуміє, і в неї зарано закладати нові знання і навички. Адже, багато навичок неможливо придбати, якщо їх не засвоїв у дитинстві. Саме в цей період формуються основні процеси головного мозку, які в подальшому безумовно впливатимуть на формування майбутньої особистості.
avatar
0
8 svetikusenko2000 • 5:49 PM, 2019 Лис 03
Я погоджуюся з думками ! Також вважаю що найсприятливіший період для виховання ,це вік до 3 років.Саме в цей час дитина найбільше проводить часу з батьками, і саме тому важливо вкладати і закладати найкращі якості змалечку, виховувати і приділяти цьому всю свою увагу , і тоді в майбутньому будуть результати! Тим більше особистість формується змалечку.
avatar
0
9 alinasverhyn2001 • 7:17 PM, 2019 Лис 03
Так,дійсно після трьох вже пізно,адже в три роки починається криза трьох років,в цей час дитина починає показувати своє я,в неї формується характер,тому потрібно все найкраще надати дитині саме до трьох років,особливо увагу треба приділити відношенню дитини до природи та спілкуванню з іншими дітьми,прививати навички самостійності. Тому я повністю згідна з тим що було написано у статті
avatar
0
10 vikagricenko443 • 6:46 AM, 2019 Лис 04
Я погоджуюся з Масарою, що після трьох уже пізно. Дитина формування до трьох років і щось змінити вже важко. Тому дітей потрібно виховувати до трьох років, не пестити їх і ставитися до них як до повноцінної дорослої людини...
1-10 11-12
avatar