Наукові основи педагогічних технологій
2019 Лют 27, 9:49 PM

Педагогічна технологія - це опис процесу досягнення планованих результатів навчання (І. Волков).

Інновації у сфері освіти спрямовані на формування особистості, її здатності до науково-технічної та інноваційної діяльності, на оновлення змісту освітнього процесу.

Кожна педагогічна епоха породила своє покоління технологій. Перше покоління освітніх технологій являло собою традиційні методики; технологіями другого і третього поколінь були модульно-блочні і цільно-блочні системи навчання; до четвертого покоління освітніх технологій відноситься інтегральна технологія.

 

Які педагогічні технології, на Вашу думку, доречно застосовувати під час проведення сучасного уроку?

Категорія: Мої файли | Додав: oksana-shpundra
Переглядів: 611 | Завантажень: 0 | Коментарі: 9 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 9
avatar
0
1 yuliak8935 • 7:51 PM, 2019 Бер 01
На мою думку, під час проведення сучасного уроку доречно використовувати інтерактивні технології. Завдяки їм учні мають змогу засвоювати та аналізувати навчальну інформацію, розвивати навички творчої, проектної та самостійних робіт, моделювати різні соціальні ситуації, збагачуючи свій соціальний досвід. А ще діти вчаться творчо підходити до засвоєння нового матеріалу та вчаться критично мислити. Також вони мають змогу навчитися висловлювати та відстоювати свою думку, аргументувати її, слухати співрозмовників та поважати думку кожного. (Харченко Юлія 1-ПО+КДД)
avatar
0
2 iramoskvina2000 • 0:06 AM, 2019 Бер 03
Я вважаю, що під час проведення сучасного уроку доречно використовувати комунікативну спрямованість,діяльнісний та текстоцентричні підхо­ди.
У зв'язку з цим змінюється змістовна лінія уроку, по-іншому викладається структура навчального матеріалу, модель уроку ви­дозмінюється. Вчитель, виконуючи одну з своїх функцій — проектування педагогічної системи, вносить корективи як в формальну частину поурочного плану, так і аналітичну (діагностичну), змістовну лінію.
avatar
0
3 ladama01ladama • 11:23 AM, 2019 Бер 03
На мою думку,під час сучасного уроку доречно застосовувати інтерактивні методи. Вони не тільки дозволяють зробити навчання доступним, цікавим й успішним, а й виховують в учнів одну із найцінніших якостей – стійкість у подоланні труднощів.
Використання, цих методів, в навчальному процесі дозволяє організувати навчання таким чином, щоб учень навчився застосовувати здобуті знання і набуті вміння в житті, зрозумів, що вони можуть стати в нагоді в будь-якій життєвій ситуації  – як на професійному, так і на соціально-побутовому рівні, – зрозумів, що будь-яка з наук не існує сама по собі, а тісно пов’язана з життям.
avatar
0
4 yulyatserkovna • 6:33 PM, 2019 Бер 03
На мою думку, під час проведення сучасного уроку потрібно використовувати інтерактивні технології, тому, що це така організація процесу навчання, у якому учню неможливо не приймати участь – в колективному, взаємодоповнюючому, заснованому на взаємодії всіх його учасників процесу навчального пізнання.Мета інтерактивного навчання – створювання комфортних умов навчання, при яких учень відчуває свою успішність, свою інтелектуальну досконалість, що робить продуктивним сам освітній процес. Адже суть інтерактивного навчання полягає у тому, що процес відбувається за умови постійної, активної взаємодії всіх учнів.
avatar
0
5 slipko274 • 6:55 PM, 2019 Бер 03
На мій погляд, найкраще використовувати особистісно орієнтовану технологію виховання. Саме вона дає змогу краще зрозуміти потреби дитини, адже кожен з вихованців є особистістю і потребує індивідуального підходу. Можливо зараз і не має можливості залучати такий метод, однак для мене він залишається одним із найкращих, тому що лише,налагодивши довірливі відносини з дитиною, ставши для неї хорошим прикладом, вихователь зможе допомогти дитині досягти того, що вона дійсно прагне. ( Сліпко Вікторія 1-ПО+ІНОЗЕМНА)
avatar
0
6 dpvnnk • 6:58 PM, 2019 Бер 03
На мою думку, під час проведення сучасного уроку треба зважати на ігрову технологію уроку, це дуже важливий аспект для початкової школи,т.я. діти повинні поступово засвоювати знання, а ще ця технологія дуже цікава, багатофункціональна та колективна. Діти мають чітко поставлену ціль та мету і успішно досягають її через ігри.
avatar
0
7 evashashuk • 10:17 PM, 2019 Бер 03
На мою думку, сучасні освітні технології використовуються для реалізації пізнавальної і творчої активності школяра в навчальному процесі, які дають змогу підвищувати якість освіти; вони орієнтовані на індивідуалізацію, дистанційність і варіативність освітнього процесу, академічну мобільність учнів, незалежно від віку та рівня освіти.
Рекомендується здійснювати вибір технології в залежності від предметного змісту, цілей уроку, рівня підготовленості учнів, можливості задоволення їх освітніх запитів, вікової категорії школярів.
avatar
0
8 abc134g • 8:12 AM, 2019 Бер 05
Під час проведення сучасного уроку, на мою думку, слід застосовувати такі засоби досягнення запланованих результатів, які об'єктивно оцінюють реальність, співзвучні із часом, враховують психологічні особливості вихованців, які пов'язані із впливом інформаційних технологій, а саме: нестійка увага, віртуальність, швидкість, здатність робити кілька справ одночасно. Я вважаю, що тут доречним буде виконання таких педагогічних технологій, які будуть задіювати у спільну діяльність педагога і учнів зовнішними і внутрішними зв'язками, зацікавлювати, мотивувати; ці методи мають бути пов'язаними з наочністю, оскільки 80% інформації ми отримуємо через зір; враховувати особливості прийомів кольорознавства, що є дуже важливим, так як доведено з психологічної точки зору, що колір має великий вплив на психіку, може нейтралізувати негатив, максималізувати сили, надихнути на працю.

    Не можна проігнорувати інтегральну технологію, бо вона повністю висвітлює "золоте правило дидактики", що є запорукою успішності в професійній діяльності кожного педагога.

   Простибоженко Марія   1-ПО(логопедія)
avatar
0
9 anasteisha1022 • 4:19 PM, 2019 Бер 11
Я вважаю, що під час проведення сучасного уроку потрібно використовувати інтерактивні методи, для того щоб дитині було цікаво та водночас корисно. Також не потрібно забувати про ігрову діяльність, адже саме в грі дітям цікавіше отримувати та засвоюввти нові знання.
1-ПО (психологія)
Сергієнко Анастасія
avatar