Світ дитячої літератури
2019 Лют 26, 1:11 PM

Світ дитячої літератури

У процесі спілкування з книгою дитині відкривається світ у всій його багатоманітній цілісності, краса людських взаємин та цінностей буття. Читаючи, дитина розвиває власний інтелект, пам’ять, увагу, уяву, навчається думати, аналізувати, засвоювати та використовувати досвід, зіставляти, робити висновки тощо. Спілкування з книгою розвиває мовлення дитини, робить його образним, красивим. Однак, жити з книгою сьогодні доводиться навчати не тільки дітей, але й батьків. Які книжки читати дворічному малюку, а які запропонувати дитині 5-6 років? Чи треба вчити дитину читати самостійно, щоб вивільнити для дорослого «тиху годину»? Ці питання дуже часто постають перед батьками, а вирішуються вони не завжди педагогічно грамотно.

 

Поміркуємо, що необхідно робити для того, щоб спілкування з дитячою книгою приносило радість і насолоду дітям, починаючи з раннього віку, а батькам, дослухаючись до порад педагогів, знаходити можливість щоденно читати дитині?

 

Категорія: Мої файли | Додав: oksana-shpundra
Переглядів: 592 | Завантажень: 0 | Коментарі: 20 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 201 2 »
avatar
0
1 chumachenko-o • 9:28 PM, 2019 Лют 26
Наперед хочу відмітити, що дитині потрібно  читати книги кожного дня, а також розповідати твори або вірші. Адже читання книги виробляє у дитини привичку до читання, розвивається раннє мовлення, увага та пам'ять. А для того щоб спілкування з книгою приносило радість та насолоду дітям потрібно правильно вибрати книгу для дошкільника. Вона повинна бути невеликих розмірів для того, щоб дитині було зручно тримати її в руках, а також обов'язково з яскравими ілюстраціями (судячи з досвіду мами дитині не цікава та книга яка не має картинок). Також для дитини важливо, якщо вона сама обере собі книгу. Тобто, зацікавлення дитини до книги повинно відбуватися ще при її купівлі.
avatar
0
2 alinaandrosova70 • 9:34 AM, 2019 Лют 27
Дуже велика помилка вважати, що дитина-немовля,не розуміє нічого, що ми говоримо. Такі діти здатні уловлювати почуття, переживати емоції так само, як і ми - дорослі. Ще з колиски важливо прищеплювати сину чи доньці любов до літератури. У формі колискової молода матуся може проспівати будь-яку казку чи вірш, і, неодмінно, буде та, яку дитина полюбить найбільше: буде швидше засинати, переставатиме плакати і т.д. Але й на цьому не слід завершувати. Розвиваючись, дитина потребує уваги кожного дня. Тут, як в математиці, - один раз проґавили - потім дуже важко наздогнати. Тому вдома мають бути дитячі книжки, які варто показувати дітям:яскраві, ілюстровані, з анімалізацією - цікаві.
Дуже гарно буде, якщо мама в інтернеті знайде казки, роздрукує їх ,згідно віковій категорії дитини, і задасть гру "Художник",де дитина матиме можливість сама зробити ілюстрації до казки. Щодо батьків дуже просто. Чи мама, чи тато кожного дня вкладають спати дитину - їм буде неважко прочитати казку, чи уривок, якщо будуть розуміти навіщо вони це робитимуть. "Відмазка" "Я зайнятий" в такому моменті не проходить, бо розвиток дитини - найголовніше завдання відповідального батька чи матері.
avatar
0
3 tamila717496 • 6:50 PM, 2019 Лют 27
дитина дошкільного віку опановує літературу з допомогою дорослого. Тому, наше головне завдання уміло поєднати власні літературні смаки із бажанням дитини, її потребами і інтересами. Обрані твори повинні відповідати віку дитини, бути невеликими за обсягом, цікавими за змістом та яскравими. Тоді діткам буде цікаво слухати, запам'ятовувати та читати книги.
avatar
0
4 grabovenkokaterina • 7:20 PM, 2019 Лют 27
Щоб знайомство із книгою приносило радість дітям, треба обирати такі книжки в яких гарні та яскраві ілюстрації, де кольри співпадають з дійсністю ( зайчик сірий , а не рожевий), бо у раньому віці діти всю увагу приділяють тому що зображено в цих книжках і отримують свої початкові знання і уявлення про оточуюче із наочності. Треба знаходити час щоб разом із дитиною познайомитись із книжкою, пояснити те, про що прочитали. Читаючи  дітям книжки ми допомогаємо їм збільшувати їх словниковий запас, розвиваємо уяву та пам ять. Ми вчимо їх оцінювати вчинки героїв, відрізняти добро і зло, виховуємо в них турботливе ставлення до інших, ввічливість та цікавість до книжок. Читаючи разом із дітиною батьки прививають любов до книжки, виховують у дітей бажання читати. І взагалі, проводячи час із своєю дитиною батьки таким чином показують свою любов до дитини,турботу, небайдужість і те що вона для них дуже важлива.
avatar
0
5 olenastanislavchuk98 • 8:15 PM, 2019 Лют 27
У процесі спілкування з книгою дитині відкривається світ у всій його багатоманітній цілісності, краса людських взаємин та цінностей буття. Читаючи, дитина розвиває свій інтелект, пам’ять, увагу, уяву; вчиться думати, аналізувати, засвоювати та використовувати досвід, зіставляти, робити висновки. І ще — читаючи, дитина мимоволі відчуває бажання творчості. Однак, жити з книгою сьогодні доводиться вчити не тільки дітей, але й батьків. Для дітей раннього віку, вибираючи книжку, важливо звернути увагу на, щоб вона була легкою, викликала приємні тактильні відчуття. Бібліотека для малюка може формуватися вже з першого року його життя. А першу книжку може підготувати власноруч мама ще тоді, коли тільки очікує його народження.
Читати дітям раннього віку (хоча ця порада в повній мірі стосується і дітей дошкільного віку) необхідно повільно, чітко, ясно, не намагаючись наблизитися до дитячого мовлення і не переграючи, зображаючи ту чи іншу рису персонажа.
Сюжети для дитячого читання — дитячі забавки, іграшки, тварини, звірі, птахи, пори року; взаємини з близькими дорослими, однолітками, старшими дітьми. Діти з цікавістю слухають і легко запам’ятовують коротенькі дитячі вірші, люблять, коли їм розказують казки. Дитячі вірші характеризуються яскравістю звуків, а це сприяє розвитку фонематичного слуху. З раннього дитинства необхідно формувати читацьку культуру, а однією із її складових є озвучування імені автора того чи іншого твору та його назву. Казки використовуються як народні, так і авторські. Головна вимога — казка має відповідати віку дитини, бути невеликою за обсягом, цікавою за змістом, динамічною, яскравою. З покоління в покоління переходять такі казки як «Ріпка», «Колобок», «Курочка ряба», «Кіт, півень і лисиця», «Гуси-лебеді» тощо. Від дорослих залежить, чи буде дитині подобатися самостійно читати казки. Сформовані в ранньому дитинстві перші читацькі навички необхідно підтримувати і поглиблювати впродовж усього дошкільного, а потім і шкільного віку. Для дітей дошкільного віку книжка має бути також особливою: яскравою, навіть, з маленькими секретиками (малюнок у віконечку, дверцята, що відкриваються), на якісному білому папері.
avatar
0
6 irakobina69 • 9:57 PM, 2019 Лют 27
Книга для дитини дошкільного віку повинна бути яскравою і красивою. Тож, щоб правильно її обрати, просто потрібно взяти дитину у книжковий магазин. Разом погортати сторінки і обрати саме ту книгу, яка пробудила у дитини живий інтерес.  Потрібно знати, що завдяки гарним ілюстраціям краще сприймається зміст. А якщо книга має цікавий, захоплюючий сюжет з веселими сценками, то мами й тата перечитають її своєму синові чи доньці не один раз. Обов'язково кожна родина з дітьми повинна мати бібліотечку у якій спочатку будуть книги-іграшки, книги-малюнки, а з дорослішанням дитини вона буде поповнюватися казками, оповіданнями про різні історії з життя. Потрібно привчити дитину і себе до читання кожного дня, поступово збільшуючи час. І необхідно пам'ятати, що діти звертають увагу на тон, гучність нашого голосу, мелодику мовлення, а отже, згодом будуть читати так само як і ми. Дуже добре, що на прикладі поведінки героїв можна пояснити дітям життєві істини у легкій, доступній для дитячого розуміння формі. І читаючи дитині книги, ми знаходимо відповіді на сто тисяч дитячих "чому?"
avatar
0
7 lusicia72 • 11:33 PM, 2019 Лют 27
Яка повинна бути дитяча книжка? Досить непросте питання, тому що вибір дитячої книжки сьогодні , формує особистість в майбутньому. Отже, важливо відбирати дитячу книжку тільки за певними критеріями ,відповідно віку дитини, інтересів, морального змісту, ті книжки, які сприяють розвитку цілісної особистості. Тому при виборі дитячої книжки слід звертати увагу на оформлення палітурок, якість малюнків, зміст художнього твору. Адже в дитинстві формуються важливі психічні процеси, які впливають на розвиток моральних  цінностей особистості та її емоційно-вольовий розвиток.
avatar
0
8 lusicia72 • 11:46 PM, 2019 Лют 27
Читати дитині 15-30 хвилин в день. Намагатись читати в один і той же час, наприклад на ніч. Обговорювати з дитиною вчинки героїв твору. Привчати дитину до культури читання. Вибирати для дитини історії, з оптимістичним завершенням, з позитивною думкою. Такі книжки навчать дітей не розгубитись в складних ситуаціях, позитивно думати.
avatar
0
9 nadzafovaoks • 8:08 AM, 2019 Лют 28
Дуже важливо, щоб було присутнє домашнє читання. Необхідно батькам бути грамотними читачами, вміти оцінювати художні твори з точки зору педагогіки, дослуховуватися до думок фахівців. Дитина опановує літературу за допомогою дорослого. Тому важливо, щоб батьки або дорослі , які читають дітям, уміло поєднували власні літературні смаки із бажанням дитини, її потребами і інтересами. Важливим чинникои є вибір добрих книжок, що містять цікавий навчальний матеріал. Не менш важливий загальний вигляд книжки. Обкладинка повинна бути яскравою, але не "наляпистою", ілюстрації відповідали змісту тексту казки. Під час читання потрібно інколи зупинятися і ставити запитання, на які не можливо відповісти одним словом, так краще запам'ятовується казка. Читання дітям позитивно впливає як на розум, так і на серце!
avatar
0
10 ksusha_bb • 8:23 AM, 2019 Лют 28
До 5 років або коли дитина не має можливості читати для себе самостійно, їй завжди буде цікаво слухати історії із ваших вуст. Вже з 8 місяців їй буде цікаво роздивляти книжки з картинками з вами або слухати, як ви читаєте для неї. Призвичаївши її до думки, що книги забавні, цікаві та необхідні, ви дасте дитині найкращу підготовку до навчання і життя. Діти дошкільного віку, які регулярно проводять час за читанням з дорослими, ймовірно мають більш розвинені розмовні навички. Почуті звуки і повторені слова знову і знову дають їм ясний приклад для наслідування, коли вони починають складати речення самостійно. Розглядання картинок, в той час як дорослий читає, дозволяє маленький дитині дізнатися про події і людей, що описуються. Здатність говорити про те, чому кошеня сумне, втративши свою матір, або чому Марія розминулася з Джо, допомагає вашій дитині розвинути розуміння, як власних емоцій, так і тих людей, які її оточують. Тому читання повинно займати в житті дитини важливе місце. Прилучення до книги - одна з основних завдань художньо-естетичного виховання дитини. Знайомство дитини з кращими зразками світової літератури має починатися з перших років життя. Відкриваючи дитині книгу - Ви відкриваєте йому світ. Ви змушуєте його розмірковувати, насолоджуватися і дізнаватися якомога більше. Ви допомагаєте йому добре вчитися в школі і в один прекрасний день знайти цікаву роботу. Але, перш за все, Ви насолоджуєтеся часом, проведеним разом з ним.
1-10 11-20
avatar