11:06 AM Desk Games: Інноваційний підхід до навчання | |
Ольга Желтвай, педагог з Одеси, вважає, що реформувати систему дошкільної освіти кожен викладач може самостійно, а заодно підвищити інтерес дітей до науки і знизити рівень стресу в процесі навчання. І при цьому не «винаходити велосипед». Почніть реформи з себе Міняти потрібно не дітей, міняти потрібно себе, наздоганяючи їх світ і їх інтереси. Настільні ігри - це всього лише один із способів донести потрібну нам інформацію до дитини. У своїй роботі я використовую не тільки «настолки», але часто вони стають моїми першими помічниками. Для мене важливо, щоб дитина мене зрозумів, і важливо, щоб процес навчання не сприймався негативно. Я пробую різні підходи і вибираю той, який найбільш підходить конкретній дитині.
Чому я вибираю «настолки»? Дуже багато батьків стикаються з тим, що в підлітковому віці стають «не потрібні» своїм дітям. Вони пропадають на вулиці, не спілкуються з батьками, нічим не цікавляться. Найчастіше це пов'язано з тим, що в сім'ї не була вчасно щеплена культура спільного дозвілля. Дитині просто нема про що поговорити з батьками, тому що це ніколи не робилося. Дитину відводять на гуртки, де весело і цікаво з чужою тіткою, дитину залишають в ігрових кімнатах, де весело і цікаво з іншими дітьми, але самих батьків в емоційному житті дитини немає. Немає спільних спогадів про проведений разом час. Так чому ж ми дивуємося і чого чекаємо від дитини в 15-16 років? Він не звик, що ви можете бути йому цікаві, він йде туди, де його інтерес задовольнявся - вулиця, комп'ютер. Хочете бути цікавими підліткам - будьте цікавими дошкільнятам, введіть звичку проводити час разом. Настільні ігри - прекрасний спосіб можна цьому зарадити. Навчання без стресу На даний момент існує величезна кількість цікавих і корисних настільних ігор, спрямованих на різні сфери освіти. Це відмінні помічники для психологів, логопедів, викладачів іноземних мов. Безліч настільних ігор допоможе дітям вивчити такі шкільні предмети, як географія, історія, біологія, алгебра і геометрія. І все це відбувається само собою, без примусу і зубріння.
Критерії вибору якісних «настолок» Велика частина авторських ігор з'являється в разі потреби. Кожна дитина - цілий всесвіт зі своїми особливостями і пристрастями. Тому кожен сприймає матеріал по-своєму. Можна сказати, що всі мої ігри з'являються під конкретну дитину. Якщо я бачу, що діти не сприймають матеріал, то обов'язково аналізую помилки і шукаю причину. В результаті з'являється тестовий зразок гри, який допрацьовується на уроках. У дітей підвищується інтерес до навчання, а у мене накопичується безцінний досвід, який я використовую в подальшому при створенні нових ігор. Іноді від ідеї до реалізації проходить кілька місяців. А іноді «потрібно на вчора», тому гра народжується темної-темної ночі поки всі сплять. У хід йдуть найрізноманітніші матеріали - папір, дерево, пластик, тканини, фурнітура. Бувають і зовсім несподівані знахідки серед предметів для кухні або в будівельних відділах. На все, що я дивлюся, я дивлюся під призмою «а чи можна це якось використовувати для гри?». Досить багато часу зайняло освоєння комп'ютерних програм, необхідних для створення ігор, а також різних технік рукоділля.
Як працює мій Клуб настільних ігор? Молодіжні організації при бібліотеках - не рідкість, та й в настільні ігри з малюками грають у багатьох школах раннього розвитку. Однак не існує жодного безкоштовного клубу, який би працював з дітьми такого маленького віку. Тому хотілося б вийти на більш масштабний рівень і проводити регулярні ігротеки міського масштабу. Крім фінансової підтримки з боку, для цього необхідно навчити волонтерів правильно грати з дітьми. Можливо, в майбутньому вийде організувати щось на зразок курсів для педагогів-новаторів і креативних батьків, на яких я зможу поділитися своїм досвідом і знанням. Я розраховую на співпрацю з видавництвами (як мінімум українськими). На даний момент всі ігри купуються за рахунок моїх особистих коштів. Надання тестових зразків «настолок» для ігротек на безкоштовній основі могло б допомогти популяризувати їх. Настільні ігри - специфічний продукт. Вони не рекламуються засобами масової інформації та єдиний спосіб донесення інформації про них до кінцевого користувача це подібні клуби. Також розраховую на підтримку міської влади. Дуже потрібно приміщення для регулярного проведення ігротек. На жаль, в бібліотеці дуже незручний час, тому багато ігротеки доводиться проводити вдома, а значить обмежувати кількість бажаючих. Спонсорська допомога клубу теж би не завадила. На даному етапі клуб існує тільки на моєму ентузіазмі і бажанні змінювати світ навколо себе на краще. Наскільки довго їх вистачить передбачити не можу. Плани на майбутнє В ідеалі - створити масштабну всеукраїнську організацію, яка буде займатися просуванням новаторських ідей в дитячому розвитку і освіті. Надихнути педагогів в інших містах на створення подібних клубів. Влаштувати дитячий тест-драйв настільних ігор, де діти будуть висловлювати своє чесне думку про ігри. Впровадити «настолки» в шкільну програму. Прищепити культуру спільного дозвілля в сім'ях. Планів багато. | |
|
Всього коментарів: 0 | |